انجمن تخصصی سازه های ماکارونی؛ ایران خرپا
اولین دوره مسابقات کشوری سازه ماکارونی دانشگاه هرمزگان - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن تخصصی سازه های ماکارونی؛ ایران خرپا (http://kharpa.ir/forum)
+-- انجمن: مسابقات (http://kharpa.ir/forum/forum-9.html)
+--- انجمن: تقویم مسابقات (http://kharpa.ir/forum/forum-10.html)
+--- موضوع: اولین دوره مسابقات کشوری سازه ماکارونی دانشگاه هرمزگان (/thread-243.html)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

اولین دوره مسابقات کشوری سازه ماکارونی دانشگاه هرمزگان - فرهاد رادمنش - 8-10-1393

به نام خدا
بنا به در خواست دانشگاه هرمزگان از انجمن ایران خرپا برای همکاری در برگزاری مسابقات این دانشگاه در سال جاری ، داوری و تبلیغات این مسابقات بر عهده تیم ایران خرپا گذاشته شد.
امیدوارم که بتوانیم با یاری خداوند و همکاری شما عزیزان این مسابقات را هرچه باشکوه تر برگزار کنیم.

[تصویر:  m0m4uhqvnwyi6it7vsu9.jpg]

گرایش های دانشجویی:
جکت های نفتی و گازی
سازه بار متحرک
سازه سنگین
سازه هدفمند
سازه معماری پل

گرایش های دانش آموزی:
سازه سنگین – طول 45 س
سازه سبک
سازه معماری پل

تاریخ های مهم :
تحویل سازه مسابقات دانش آموزی و برگزاری : 3 اسفند 1393
تحویل سازه مسابقات دانشجویی : 4 اسفند 1393
برگزاری مسابقات دانشجویی : 5و6و7 اسفند 1393
روز ساحل پاک و تور قشم : 8 اسفند 1393

آیین نامه های دانشجویی:
1-بارمتحرک:
[attachment=278]
{دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
}

2-هدفمند:
[attachment=279]

3-جکت نفتی :
[attachment=280]

4-معماری پل:
[attachment=281]

5-سنگین:
[attachment=282]

آیین نامه های دانش آموزی:
1-معماری پل:
[attachment=283]

2-سبک:
[attachment=284]

3-سنگین:
[attachment=285]

ثبت نام در مسابقات

فایل راهنما (بسیار مهم) شامل :
1- نمونه دفترچه محاسبات جکت های نفتی
2- فایل sap مربوط به تحلیل آزمایشی
3- تذکرات و رفع ابهام ها در مورد جکت های نفتی و بارمتحرک

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اطلاعیه مهم شماره یک شامل اطلاعات ثبت نام و هزینه ها :
[attachment=288]

دعوتنامه :
برای ارسال دعتونامه اختصاصی به نام تیم شما برای دانشگاه ، لطفا نام دانشگاه و نام تیم به همراه نام سرپرست و شماره فکس دانشگاه را ایمیل یا به صورت پیام کوتاه ارسال کنند :
ایمیل دبیر مسابقات : arian.iranpour@yahoo.com
شماره تماس دبیر مسابقات : 09164362688
شماره فکس دبیرخانه : 02189777900
آرین ایرانپور

دعوت دبیر مسابقات به دانشجویان سراسرکشور (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)

از طرف پايگاه ایران خرپا، از دانشگاه هرمزگان، انجمن علمی این دانشگاه و شرکت مبین سازه گستر (حامی اصلی)، جهت برگزاری مسابقات با شرایط و رویکرد جدید در این زمینه ، تشکر و قدردانی می نماييم.

لیست جوایز :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: اولین دوره مسابقات کشوری سازه ماکارونی دانشگاه هرمزگان - علی جاوری - 9-25-1393

سلام، خسته نباشید.
میشه درباره گرایش های جدید توضیح بدید؟؟؟
ممنون

RE: اولین دوره مسابقات کشوری سازه ماکارونی دانشگاه هرمزگان - علی شکری ملایری - 9-26-1393

سلام دوباره خدمت اساتید و دوستان عزیز
این بار یه مسابقه متفاوت...
امیدوارم مسابقات با تصمیمات اساتید ایران خرپا از این حالت تک قطبی خارج بشه...
منم اگه خدا بخواد همراه یه تیم جدید از دوستان علاقه مند شرکت می کنم فقط امیدوارم بتونم شخصا حضور پیدا کنم برای تجدید دیدار با دوستان عزیز...
به امید موفقیت...

RE: اولین دوره مسابقات کشوری سازه ماکارونی دانشگاه هرمزگان - محمدرضا نوروزي - 9-28-1393

سلام به همه دوستان...
ايشالله كه خدمت سربازي تا اونموقع تموم شه بتونيم شركت كنيم و دوستاي قديمي رو ببينيم Smile
گرايش هاي جديدم كه اومده ...
دست بچه هاي ايران خرپا درد نكنه با اين همه فعاليت
به اميد ديدار..

RE: اولین دوره مسابقات کشوری سازه ماکارونی دانشگاه هرمزگان - احسان یعقوبی - 10-1-1393

حتما مسابقه عااالی میشه بخصوص وقتی که بچه های گل ایران خرپا باز همیار این برگزاری هستن Heart
همین اول خسته نباشیدی به تیم برگزاری میگم و همچنین اینکه آرزوی برگزاری خوب رو براتون دارم ...
ایشاا... که همه چی عالی خواهد بود
ShyWinkHeart

RE: اولین دوره مسابقات کشوری سازه ماکارونی دانشگاه هرمزگان - حميد پورملک - 10-2-1393

سلام و خسته نباشید به همه بچه های خرپا .

یه مورد بود خواستم نظر بقیه دوستان رو هم بدونم .

من با بند 9-1 مشکل دارم .

اولین نکتش اینه که اصلا با sap کار نمیکنم .خیلی های دیگه هم هستن که با سپ کار نمیکنن .
زمان تحویل دفترچه مشخص نشده .
تو تجربه هایی که من تو مسابقاتی که دفترچه ای بودن و قرار بوده روی دفترچه ها امتیازی داده بشه ، این بوده که برای نتیجه یه دفترچه تقریبا 100 صفحه ای طراحی دقیق ، 3 ماه زمان در نظر گرفته بود که برای امتیاز دادن از چند استاد تمام ،استفاده میکردن و اون دفترچه هارو امتیاز میدادن (این حرفم دلیل بر این نیست که داور ها صلاحیت این رو ندارن . اما تجربه و توانایی یه استاد 60 ساله متفاوت هست)
اما اگه مبنا دادن دادن دفترچه تو روز تحویل سازه باشه توی اون 2 روز مسابقه که همه داور ها درگیر هستن اصلا وقتی ندارن دفترچه هارو دقیق مطالعه کنن و امتیاز دادن برای کم کردن وزن سازه ها توجیه خوبی نداره . به شخصه مخالف هستم .

اگه هم مبنا دادن دفترچه تا یه تاریخ مشخص و قبل از مسابقه باشه . با جوی که من از مسابقات پل میشناسم . تقریبا میتونم بگم 90% مخالف باشن .

برای تیم هایی که تازه کار هستن و با یه دید کلی و خیلی تجربی میخوان سازه بسازن این باعث سرد شدنشون میشه . چون تیم های دیگه هم سازه بهتر میسازن هم راحتتر تحلیل میکنن و وزن سازشون رو جبران میکنن .

اما اگه یه امتیاز جدا و یه جایزه جدا از همون مبلغ کلی برای اون گرایش در نظر گرفته شده ، برای این قسمت جدا بشه و همچنین حداقل از بین نرم افزار های تحلیلی sap , Abaqus , ansys دوتا از این نرم افزار ها انتخاب شه که بشه دفترچه دقیقتری ارائه داد و همچنین عکس های نمونه گیری و آزمایشهای عملی من خودم اولین نفری هستم که استقبال میکنم .

ممنون

RE: اولین دوره مسابقات کشوری سازه ماکارونی دانشگاه هرمزگان - علیرضا نظری - 10-2-1393

امتیاز دفترچه محاسبات به نظر من خوب نیست بهترین راه یه جایزه جدا دادن به این مورد بهتر از هر چیزی هست.

RE: اولین دوره مسابقات کشوری سازه ماکارونی دانشگاه هرمزگان - مسعود افضلی - 10-2-1393

سلام
در مورد دفترچه محاسبات توضيحاتي رو خدمتتون عرض مي كنم:

1. يكي از رسالت هاي مسابقات سازه، بحث پژوهش و آموزش هست. وجود چالشي به عنوان دفترچه محاسبات باعث ايجاد انگيزه در دانشجو جهت يادگيري خواهد شد. برگزاري مسابقه تحت عنوان جكت نفتي، هدف هاي خاص علمي و پژوهشي رو از سوي دانشگاه هرمزگان(به عنوان يك دانشگاه پيشرو) و سازمان كشتيراني دنبال مي كنه و ما از اون ها استقبال مي كنيم؛ پس هدف اين مسابقه فقط ساخت يك سازه از چسب و ماكاروني نيست، به ياري خدا سال آينده با نسل جديدي از مسابقات جكت نفتي روبرو خواهيم شد كه اين مسابقه مقدمه اون هست.

2.براي آناليز و طراحي جكت هاي نفتي نرم افزار هاي مخصوصي نظير SACS وجود داره كه آناليز ديناميكي و تحليل پوش آور و تحليل شمع ها و شبيه سازي امواج و تحليل خستگي و لرزه و نيروي ضربه و ... را انجام مي دهد. نكته اينجاست كه ما فعلا در دفترچه محاسبات نتايج تحليل استاتيكي رو مد نظر داريم و براي تحليل استاتيكي، نرم افزار SAP ساده ترين و فراگيرترين نرم افزار در شاخه مهندسي عمران هست. وقتي تحليل استاتيكي مدنظر باشه موضوع مقايسه نتايج نرم افزار SAP و نرم افزارهاي المان محدود (مثلAnsys و Abaqus)بي معني ميشه چون اصول تحليل استاتيكي يك روند مشخص و ثابتي رو داره.

3.كنترل آناليز استاتيكي يك سازه با ارتفاع 70 سانتي متر و بيشينه سطح مقطع 36*30 سانتي متر در نرم افزار SAP كار پيچيده و زمان بري نيست و الان مهندسين محاسب(نه الزاما پروفسور، بلكه ليسانس) در دفاتر كنترل، يك سوله صنعتي يا يك سازه 4 طبقه با متراژ 1000 متر مربع رو در عرض 2-3 ساعت كلا بررسي ميكنن. يكي از اهدافي كه بحث نرم افزاري در مسابقات گنجانده شده همين مورد هست كه ترس دانشجوها از اسم محاسبات سازه اي ريخته بشه و جرات و جسارت كافي براي اين كار رو پيدا كنن. چون واقعا دانشجوهاي ايراني پتانسيل هاي زيادي در بحث آناليز و محاسبات دارن كه متاسفانه به اونها بها داده نميشه.قراره كه دانشجو خودش رو يك جا نشون بده.

4. به زودي يك فايل در مورد اطلاعات مسابقه و زمان بندي ها و .... آپلود ميشه كه زمان نهايي و نحوه ارسال دفترچه محاسبات هم توي اون قرار داره.

5. يك نكته رو جا انداختم كه اضافه مي كنم.روند دفترچه محاسبات به اين صورت هست كه توسط نرم افزار SAP سازه آناليز ميشه ، با استفاده از آزمايش هاي تجربي بر روي ماكاروني، مشخصات مكانيكي مورد نياز در طراحي از قبيل مقاومت فشاري و كششي و.... تعيين ميشه، سپس با توجه به نتايج آناليز و مشخصات مكانيكي مصالح مورد استفاده، سازه طراحي ميشه.شما مي تونيد براي كامل تر شدن دفترچه، عكس هاي مراحل آزمايش و عكس هاي سازه و ...... رو هم در دفترچه قرار بديد. مسلما هرچقدر اطلاعات دفترچه كامل تر و دقيق تر باشه نمره بيشتري بدست مياره. خيلي سخت و پيچيده به قضيه نگاه نكنيد، اين موضوع يك كار گروهي دانشجويي هست كه مي تونيد اساتيد دانشگاه خودتون رو هم در قضيه درگير كنيد و تعامل مفيدي رو ايجاد كنيد.

RE: اولین دوره مسابقات کشوری سازه ماکارونی دانشگاه هرمزگان - حميد پورملک - 10-2-1393

سلام

مهندس والا من نظرم رو گفتم . حالا شما تجربتون از ما بیشتره و تصمیم با شماست .

اما چیزی که من تو مسابقات روز و معتبر دنیا دیدم . دیگه از مسابقات ربوکاپ جهانی رتبه علمی بالاتری نداره . اون مسابقه هم دفترچه میخواد اما اصلا لزومی نکردده که حتما با فلان برنامه باشه . نتایج تحلیل رو می خواد و نه خود فایل تحلیل رو . در صورتی که اون رو هم میخوان اما اجباری با کار با یه نرم افزار خاص نیست . اما من میگم مسابقات به اون قشنگی که میتونست باشه با این سبک نمیتونه باشه .
دلیلشم اینه که با این روش مثلا یه تیمی با کلی زمان و وقت برای تست و ... یه سازه خوب و خیلی بهینه میسازه ، مثلا 300 گرم و یه تیم یه سازه با بدترین کیفیت میسازه 380 گرم . اما فایل طراحی داده و حالا به هر دلیل 90 امتیاز میگیره . میاد میشه نفر اول در صورتی که با اون 380 گرم نفر 8 هم نیمشده .

توی هیچ مسابقه ای امتیاز دفترچه اونقدری تاثیر نداره که اون رو از نفر 8 بکشه و بکنه اول . مخصوصا توی این مسابقات تو خیلی مواقع بین نفر اول و دوم 5 گرم اختلاف وزن وجود داره .

این حرف منم اصلا منافاتی با حرف شما نداره که دانشجوها کار پژوهشی بکنن و ترسشون از تحلیل ریخته بشه .

اینم یه پیشنهاده . یه قسمت جدا باشه از ههمین جایزه . کار با نرم افزارشم آزاد باشه و در اون صورت بهش نمره داده بشه و اگه تیمی که مثلا بالاترین امتیاز رو گرفته اگه تخمینی هم که زده بوده اشتباه از شد و سازه نتونست تحمل کنه ، حتی اگه امتیاز زیادی آورده بود اون تیم تو قسمت طراحی و فایل دفترچه حذف بشه .

RE: اولین دوره مسابقات کشوری سازه ماکارونی دانشگاه هرمزگان - فرهاد رادمنش - 10-2-1393

سلام

جناب پورملک بابت نظری که ارائه دادید ممنونم مسئله ای که باعث شد که ما امتیاز دفترچه رو بر روی وزن سازه اعمال کنیم به این جهت بود که تجربه ثابت کرده اگه قرار باشه این بخش جایزه مجزا داشته باشه 90 درصد تیم ها اصلا سراغ این بخش نمیرن و این با اون هدفی که مجموعه ما و مجموعه همکار داشت در تعارض بود هدف ما از روز اول این بود که مسابقات سازه ماکارونی از حالت آویز بار متمرکز به سمتی که علمی تر باشه حرکت کنه و این لازمه اش این بود که از یه جایی شروع بشه حالا اینکه این دفترچه و سی دی همراه اون زودتر در اختیار کمیته داوری و علمی قرار بگیره یا تاثیر در وزن در دورهای بعدی کمتر بشه پیشنهاد های سازنده و مناسبی بود که بابت اون از شما ممنونم

لازمه عرض کنم در بحث جکت ما موارد خیلی زیادی رو داشتیم مثل بار های جانبی و موارد خیلی خاص دیگه اما چون مسابقات قرار بود برای بار اول انجام بگیره ما سعی کردیم یکم آسونتر بگیریم تا دوستان در تجربه اول با چالش های خیلی زیادی درگیر نباشن

نکته بعدی هم اینه که تیمی که به قول شما واقعا اول هست و واقعا کار کرده باشه شما شک نکنید که دفترچه محاسبات مناسبی هم ارائه خواهد داد

باز هم اگر پیشنهادی دارید مجموعه ایران خرپا پذیرای نظرات شما هست و قطعا برای دوره های آتی از نظرات سازنده شما استفاده لازم رو خواهد برد

فکر می کنم توضیحات مهندس افضلی هم گویا بوده و با ارائه فایل مورد نظر هم ابهامات شما عزیزان برطرف خواهد شد.

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.